houses-building-blue-sky-appartments-87223

אחזקת מבנים וניהול מבנים

אחזקה של מבנים כוללת ומצריכה הרבה תעסוקה עם ניקיון, שיפוצים, ניהול דירות להשכרה, טיפול בתקלות ועוד. כשיש כל כך הרבה מטלות, כדאי לקחת חברה מקצועית בתחום שתדאג לכל הפרטים, הקטנים והגדולים.

מבנים צריכים תשומת לב וטיפול תמידי כדי להיות במצב הכי טוב, ביחס לגיל שלהם. כמובן שקשה יותר לנהל מבנים ישנים, כי תמיד משהו נהרס וצריך לתקן לטובת כל הדיירים, אבל גם מבנה חדש יחסית מצריך הרבה עבודה. בדיוק בשביל זה יש חברות אחזקת מבנים שיעשו את העבודה ויחסכו מאתנו את הדאגות.

מה כולל שירות אחזקת מבנים ?

כוללת כמה דברים, ביניהם ניקיון, טיפול בתקלות קטנות ושיפוצים גדולים. בבנייני מגורים, כל אלה נכנסים תחת מטלה אחת בלבד, והיא ניהול ועד בית. אם אתם גרים בבניין יחד עם עוד כמה דיירים, בוודאי אחד מהם מנסה “להשתלט” על כל מה שצריך לעשות כדי להפוך את הבניין לסביבת מגורים נעימה ככל האפשר. אם אין נכונות מצד איש מהדיירים לנהל הכל, יש חברות מקצועיות שעושות את זה.

אז מה חברת אחזקה יכולה לעשות עבורנו?

תיקון תקלות:

מבנה, גם פחות ישן, עלול לסבול מתקלות שונות בתחום האינסטלציה, החשמל ועוד. בכל אחת מאלה צריך לטפל. יחד עם החשמל והאינסטלציה, הטיפול מתבצע גם במערכות סולאריות, באינטרקום, בדלתות, בגג המשותף (זיפות או סיוד), בגנרטור ועוד.

העבודה מול דיירי המבנה:

חברת אחזקה של המבנה תדאג לגבייה של תשלום ועד הבית ותשלום לנותני השירות מכל הדיירים, היא תנהל אספות דיירים ותכתוב פרוטוקולים של אספות אלה, וגם תיתן דיווח כספי חודשי או שנתי, לפי בקשת הדיירים. בנוסף לכך, היא גם תפעל ליישוב ופתרון סכסוכים ובעיות בין הדיירים.

מבט מהיר על השירותים השונים לאחזקת מבנים

עבודות שיפוצים:

לפעמים ביצוע קטן של תקלות אינו מספיק, ונדרשים שיפוצים רציניים יותר, ואלה צריכים להיעשות גם בפנים וגם בחוץ, לפי הצורך, כולל פרויקטים מיוחדים, כגון איטום של מעטפת הבניין או הגג, בניית מרפסות שמש לכל הדירות, חיפוי של הבניין באבן או שיש, הוספה של מעלית, שיפוץ של החנייה או של לובי הכניסה ועוד. חשוב לציין שצריך הסכמה של כל הדיירים או של אחוז מסוים מהדיירים בביצוע פרויקטים מסוימים כמו הוספת המעלית.

על כל אלה, חברת אחזקה תדאג גם לעבוד לפי החוק ולהיות מייצגת של הדיירים מול הרשויות המקומיות בכל מה שקשור לפינוי זבל, רעש סביבתי, תשתיות כבישים ומדרכה וכו’.

אחזקת ניקיון :

בקטגוריה זו נכללים כל הפעולות שצריך לבצע כדי לשמור על המבנה נקי ונוח, וזה כולל ניקוי של חדר המדרגות, החצר והמעלית, אם ישנה. כמו כן, חשוב לעשות הדברה אחת לתקופה מסוימת, כדי להרחיק פרעושים, סוגים שונים של מכרסמים, נחשים וכן הלאה. כל כמה ימים או שבועות, יש לבדוק את כל הנורות בחדר המדרגות, ובמידת הצורך להחליף אותן. האחזקה כוללת גם חיפוש תקלות שונות וכמובן מעקב אחר העבודה שמבצעים נותני השירות (מדבירים, חשמלאים, זגגים וכדומה).

לסיכום: שירות אחזקה וניהול נכסים הינו שירות חשוב ביותר ויכול לחסוך המון כאב ראש וכסף לדיירי הבניין , כמו כן ההסתכלות הרחבה של חברות אחזקה לבנייני מגורים היא הסתכלות כוללנית על הפרמטרים השונים חברה מקצועית תדע לאמוד נזקים עתיידים ותדע להתמודד איתם מבעוד מועד , לפני ביצוע הזמנת חברה לניהול הנכס יש להכין רשימה של השירותים השונים אותם הייתם רוצים לקבל מאותה החברה.

כך יוכלו לתת לכם הצעת מחיר רלוונטית ומדוייקת , בדקו היטב את החברות השונות קבלו הצעות מחיר מכמה חברות שונות בתחום על מנת לדעת שאתם מקבלים את השירות והאיכות הגבוהים ביותר !