דירה

דיור לתחילת חיי הנישואין

יתכן ואתם נמצאים בעיצומן של ההכנות לקראת החתונה, וכרגע יותר מעניינים אתכם דברים כמו מי יישב לצד מי בשולחן ואיך לאזן בין מוזיקה מזרחית ובין המינימל טכנו לשביעות רצון כולם. ייתכן ואתם אפילו חושבים קדימה – כמו היכן לבלות את ירח הדבש שלכם. אבל מה עם לחשוב ממש קדימה, כמו היכן תרצו להקים את הקן ולגדל את התא המשפחתי? הרי מתישהו תצטרכו לעזוב את הדירה השכורה שלכם אל מקום אותו תוכלו לכנות "הבית שלנו".

זוגות רבים דוחים את ההחלטות הללו מאחר ומדובר בעניינים רציניים והרי גורל. ואכן, לפני שמתחילים לדבר על משכנתא, יש ללכת צעד צעד ולדבר קודם כל על קונספט ועל נטיות לבכם. אלה הם דברים שחייבים לדבר ולהסכים עליהם עוד לפני החתונה, על מנת שלא תגלו פתאום שהכלה חולמת על בית במושב בעוד החתן לא יכול לחיות מחוץ לרדיוס של העיר הגדולה. אחרי שתגיעו ביניכם להסכמה על הכיוון הכללי, יהיה קל יותר להמשיך על בסיס שיטת האלימינציה.

האפשרויות העומדות בפניכם הן מגוונות. אם אתם חיים ונושמים את העיר, אתם יכולים להתחיל לחשוב על דירות, כשבחירת האזור מתבססת על מקומות העבודה, מחירי הדיור, אופיה של השכונה והשירותים הציבוריים שיש בה (למשל: פארקים, מוסדות חינוך וכדומה). מספר החדרים תלוי בתכנונים שלכם לגבי מידת הרחבת המשפחה. בשנים האחרונות אנו עדים לפריחה של שכונות וקומפלקסים המהווים למעשה מתחם יחודי וכוללים בתוכם שירותים שונים לדיירים. חשוב למצוא מקום כזה המכיל לא רק דירות מעוצבות אלא גם פארק, קניון, קאנטרי קלאב ומוסדות חינוך ודת. לא כולם יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירות כמו אלה
אך מעבר לעניין הכלכלי יש לבחון את הקונספט כולו. יש כאלה שיתנגדו לו ויש אחרים שעבורם הוא התגשמות חלום.

מהצד השני של פרויקטים כמו אלו, המפוזרים בכל הארץ, ישנה האופציה של בית או דירה צנועה וכפרית במהותה. ישנם זוגות שיעדיפו לשים דגש על הקהילתיות ויחסי השכנות, ואחרים אשר יעדיפו דווקא את השקט וההתבודדות. יש שירצו להקיף את עצמם ב"פאסיליטיז" ויש שיחפשו רק את קרבת האדמה והעצים. לאחר שתסכימו ביניכם על נקודת המוצא, תוכלו להתחיל לחפש באופן קונקרטי ופחות מבולבל. אנחנו מאחלים לכם שתמצאו את המקום המושלם להתחיל בו את חיי המשפחה ולחיות בו באושר, אהבה וסיפוק.