צלם חתונות

בחירת צלם חתונות

בחירת צלם חתונות מתחלקת לכמה שלבים:
* התחילו בהתעניינות לגבי צילום חתונה על ידי המלצות מחברים \ משפחה \ אינטרנט
* לאחר מיקוד הבחירה על צלם חתונות כלשהו קבעו פגישה ובקרו אצלו בסטודיו, בקשו לראות אלבום חתונה, סרט חתונה, קליפ חתונה ועבודות שונות. חשוב שסגנון העבודה של צלם החתונות יתאים לטעמכם האישי.

* כאשר אתם נפגשים עם בעל הסטודיו הרגישו בנוח לשאול את כל השאלות הרלונטיות ובדקו אם נוצרה כימיה טובה בניכם, אחרי הכל הוא האיש שילווה אתכם החל מצילומי ההכנות ועד לסיום החתונה.* ודאו מי הצוות שמגיע עם צלם החתונה שלכם (בדקו אם הצוות שמגיע ביום החתונה שלכם הוא הצוות שהפיק את הדוגמאות אותם ראיתם ואהבתם). במקרה הצורך בדקו מיהו הצוות המחליף.* קבעו עם צלם החתונות באיזה שעה אתם נפגשים ביום החתונה ובדקו האם העסקה כוללת צילומי הכנות (איפור, עיצוב שיער והלבשה) ואם לא מהי תוספת התשלום לצילומים אלו.* לפני שאתם בוחרים מקום לצילומי הנוף התחשבו במיקום הסלון ובמיקום אולם החתונות, רצוי לא לבחור מקום מרוחק מידי ממקום החתונה כדי שיהיה לכם מספיק זמן לצילומים ולא תצטלמו בשעות החשכה. כשאתם מגיעים לאולם חשוב להכיר בין המשפחה הקרובה לצלם החתונות כדי שידע במי להתמקד יותר ואת מי חשוב יותר לצלם. אם יש לכם בקשות מיוחדות בזמן החתונה בקשו אותם מהצלם בזמן צילומי הנוף.סמכו על צלם החתונות שבחרתם ותנו לו חופש פעולה, אחרי הכל הוא בעל המקצוע, הימנעו מלתת לו הערות מקצועיות לגבי צילום החתונה.* כמות המצלמות בחתונה משנה את עלות העסקה, לרוב מספיק בחתונה מצלמת וידאו אחת ומצלמת סטילס אחת. אם החתונה גדולה במיוחד או סתם בא לכם להשקיע יותר תוכלו להוסיף מצלמות וידאו או סטילס לפי בקשתכם (שאלו את הצלם לגבי תוספת מחיר). בחתונות גדולות במיוחד (בעיקר בגנים פתוחים) ניתן להוסיף מצלמת רחף (מצלת רחף היא מעין מנוף גדול שבקצהו מורכבת מצלמת וידאו) שנותנת זויות צילום מלמעלה ומוסיפה פן קולנועי ומגניב לסרט החתונה.* נהוג כיום לקבל מצלם החתונות שני גירסאות של סרט חתונה, האחד סרט חתונה ארוך ולא ערוך המכיל את כל החתונה מתחילתה ועד סופה והשני סרט חתונה קצר וערוך המכיל קליפים שונים כגון קליפ נוף, קליפ אוירה, קליפ חופה וכדומה. בררו אם אתם מקבלים את סרט החתונה בדי.וי.די, כמה עותקים מכל גירסה של הסרט וכמה יעלה כל דיסק נוסף. בדקו כמה תמונות אתם מקבלים לפיתוח ואם כל התמונות ניתנות על דיסק.

* בררו עם צלם החתונות האם יש ביכולתו לספק שרותי סאונד אלחוטי (סאונד אלחוטי הינו משדר אלחוטי המשדר ישירות מהתקליטן אל מצלמת הוידאו את הסאונד הנשמע באירוע באיכות הגבוהה ביותר וללא רעשי סביבה). אם הסאונד אינו כלול בעסקה מומלץ לבחון אפשרות להוספת סאונד אלחוטי בתשלום נוסף.* החוזה – בעת חתימת החוזה הקפידו מאוד על כמה דברים חשובים כגון: תאריך ומקום החתונה, שמות אנשי הצוות אשר יתעדו את החתונה, הצוות המחליף במקרה הצורך, כמות מצלמות הוידאו והסטילס, כמות התמונות בנוף, כמות התמונות בחתונה, עלויות של פיתוח התמונות מעבר לכמות הניתנת, איזה סוגי פיתוחים מקבלים (גדלים וצבעים), כמות הגדלות של תמונות, מחיר הגדלות נוספות, מחיר אלבום חתונה מעוצב או דיגיטלי, האם מקבלים את כל התמונות על דיסק, מהי השעה הכי מאוחרת איתכם ישאר הצלם בחתונה ובדקו מהוא המועד האחרון בו אתם מקבלים את החומרים המוכנים.צלם חתונות ישאיר לכם את המזכרת המוחשית היחידה מהחתונה ולכן אל תתפשרו בבחירת צלם חתונות.