בית בהרחבה

בית בהרחבה – קנייה מקבלן

בניית בית בהרחבה כאמור מתחלקת לשניים, לקניית בית בהרחבה מקבלן, או בניית בית פרטי.

במאמר זה נתמקד בבניית בית בהרחבה דרך קבלן:

כשמדובר בקיבוץ /מושב בדרך כלל הקיבוץ/המושב הופך להיות היזם בבניה והוא אחראי למצוא משרד מתכננים שיתכננו מספר דגמים (בדרך כלל 4-6 דגמים) לבונים בהרחבה שהם מעוניינים לשווק למשתכנים חדשים בהרחבה.

הקיבוץ /מושב מוציא מכרז קבלנים לביצוע העבודות בשטח, ואנחנו כבונים בהרחבה מוסרים לידי הקבלן את כל האחריות לבניית הדגם שנבחר לגור בו. הקבלן המבצע בפועל אחראי לבניית ביתנו מא'- ועד ת',

על מה אחראי הקבלן בעת בניה בהרחבה ?

קידוח כלונסאות בשטח, קורות קשר ועמודים, בניית השלד,הקבלן בעצם אחראי להוציא את הפרויקט אל הפועל כשבאמתחתו קבלני המשנה שעובדים איתו או בחברתו כגון:

יועצים, מנהלי עבודה, מפקחים,חשמלאים, אינסטלאטורים, טייחים, צבעים, רצפים או כל בעל מקצוע אחר שיכנס לביתנו בתקופה זו של הבניה. הקבלן המבצע הוא בעצם קבלן מפתח ותפקידו הוא לבנות את כל הבית משלד ועד גמר מפתח. בהסכם מול הקיבוץ/ מושב יוחלט האם הקבלן המבצע יביא לפרויקט מטעמו: אלומיניום, דלתות פנים וחוץ, קרמיקה, כלים סניטרים, מיזוג אויר, חימום תת רצפתי, מערכות שאיבה מרכזית ומוצרי גמר אחרים .

או שהקיבוץ/ מושב לוקח את הרכישות הללו בתחום אחריותו, ובפועל מוציא סטנדרט קבלני עבור רכישות אלו למשתכנים שלו בעצמו. בדרך כלל מי שכן לוקח את האחריות על רכישות מסוג זה אלו הם הקיבוצים/מושבים בהרחבה שבו יש דור ממשיך של בונים, אז הקיבוץ/מושב רוצה לוודא איזה חומרים ואיזה סוגי סטנדרט נותנים לבניהם הממשיכים בהרחבה.

במקרה זה הקיבוץ מכין סטנדרט קבלני לבני הדור הממשיך ותפקיד הקיבוץ הוא בעצם להוציא סטנדרט גבוהה יותר או להתמקח עבור בניהם , מה שמהווה יתרון ברור, כיוון שלך תדע כמה הקבלן יתמקח בשבילך…כבונה בהרחבה.

ראוי לציין כי ישנם קבלנים שדווקא כן מתמקחים, וכן נותנים את המיטב עבור לקוחותיהם, וכן משדרגים סטנדרט פשוט לסטנדרט גבוה, העניין הוא שצריך למצוא את הקבלן הנכון במקרה זה.
לכן מומלץ רגע אחד לפני שחותמים על בית מהרחבה בקיבוץ לבדוק מה נותן הקבלן בסטנדרט, ומה הוא לא נותן, ולדעת שיש דברים שצריך להוסיף עליהם תוספת תשלום כיוון שהם לא נמצאים בסטנדרט.

ולדברים מסוג זה חשוב להכין תקציב לתוספות שלא בסטנדרט כמו: שדרוג מטבח, שדרוג ריצופים, אמבטיה, שדרוג דלתות פנים, תוספות עבור בית חכם, חימום תת רצפתי, מערכות שאיבה מרכזיות מזגנים ועוד…

איך לבחור את הבית הנכון עבורכם

מה היתרונות בעת בנייה בהרחבה ?

היתרון הכי משמעותי והבולט ביותר הינו כח הקנייה, בעת בנייה בהרחבה בעצם מדברים על מספר בתים להרחבה של ישוב קיבוץ או מושב, כח הקנייה הוא רחב היקפים וכך גם ניתן להגיע למחירים נוחים עבור בנייה של בית.
יתרון נוסף הוא שאפשר להיות רגועים כאשר קבלן מקבל עבודה בסדר גודל כזה הדבר מעיד על הקבלן ברוב הפעמים כקבלן מקצועי אשר מומחה בתחום הבנייה ! קבלנים "קטנים" בדרכלל לא מקבלים או לוקחים עבודות בסדר גודל הזה, עובדה זו מאפשרת לנו שקט נפשי ופחות התמודדות לעומת כשאנו בונים בית פרטי אחד ישנם הרבה יותר התמודדויות מול הקבלן ועם התהליך כולו, הדבר היחידי שבאמת תצטרכו לעשות זה לחשוב לעומק אם המודל המוצע בבנייה בהרחבה הוא מודל של בית אשר תיהיו שמחים לגור בו למשך שנים ארוכות והוא אכן תואם את הצרכים שלכם ואת צרכי משפחתכם.

מלבד זאת תנו לקבלן לבצע את עבודתנו הנאמנה ותקבלו במהרה את בית החלומות שתמיד חשקתם לחיות ולהיות בו ! בהצלחה ברכישת הבית החדש שלכם 🙂