הדברה

הדברת חרקים ומזיקים שונים

הדברת חרקים הינו מושג כללי המתאר הפחתת אוכלוסיית חרקים כל שהיא המוגדרת כמזיקה לבריאות האדם או רכושו.

לפני שאתם מבצעים הדברת חרקים כדאי שתדעו שמתוך מיליוני מינים של חרקים רק אחוז אחד מוגדרים כמזיקים לאדם. מחלקת החרקים השייכת למערכת פרוקי הרגליים הינה הקבוצה בעלת מספר המינים הגדול ביותר בממלכת החי. שליש מתוך המינים הללו הינן חיפושיות ! המספר הגבוה הזה של מינים (יותר ממיליון מינים מוגדרים ועוד כמות בלתי מבוטלת שסביר שלא הוגדרה עדיין) מעיד על הצלחתם הרבה מבחינה התפתחותית. גופם מחולק לשלושה חלקים: ראש, חזה ובטן. הם בעלי שלושה זוגות רגליים ומחושים (מה שיכול להבדילם מקבוצות בעלי חיים אחרות). החרקים ממלאים תפקיד חשוב מאוד במערכת האקולוגית. הם מפרקים חומר אורגני כגון זבל, צמחים נרקבים ופגרי בעלי חיים, שותפים מרכזיים בתהליכי האבקה של צמחים, משמשים בתהליכי הדברה ביולוגית של מינים אחרים ועוד.

איך מדבירים טרמיטים ?

הטרמיטים נמצאים לרוב בקינים באדמה וניזונים מהתאית שבעץ יבש בבתים.את הטרמיטים ניתן לראות רק כאשר הם יוצאים מהקינים להתרבות פעם אחת בשנה או כאשר הם בונים תעלות מעבר העשיות מחול והפרשות. הטיפול בטרמיטים מצריך קידוח ברצפת המבנה והחדרת חומר הדברה.

סימנים להימצאות של טרמיטים:

משקופים של דלתות מתפוררים. מנהרות של חול חום העובר בין הרהיטים.
ניתן לראות את הטרמיטים עם כנפיים שיוצאים בדרך כלל מה אזור של המשקוף.

הדברת נמלת האש

נמלת האש הקטנה הינה מין פולש שזוהתה והוגדרה בישראל בשנת 2005. הגיעה אלינו כנראה על בולי עץ נגועים והיא מתפשטת במהירות ממקום למקום ע"י מסחר בעץ ופיזור עץ נגוע ברחבי הארץ. עקיצת נמלת האש הקטנה כואבת מאוד ועלולה לגרום למעין כוויות על העור העקוץ. עלולה לגרום לנזקים כבדים לאדם, לחיות משק חקלאיות, חיות מחמד ומיני נמלים מקומיים. הדברת נמלת האש הינה מורכבת בעיקר בשל העובדה שמין זה מתרבה במהירות ומגיע לאלפי פריטים בכל קן תוך תקופה קצרה.

מה שניתן לעשות על מנת להשתלט על הנגיעות הוא לפזר פיתיונות ייעודיים להדברת נמלת האש ולבצע זאת בתדירות טיפולים גבוהה. במהלך פיזור הפיתיונות יש לפעול על פי ההנחיות המצוינות על גבי תווית החומר אותן אישרו המשרג להגנת הסביבה.

הדברת תיקנים וג'וקים

הסוג הנפוץ ביותר בבתים הוא התיקן האמריקאי. ג'וק זה נחשב כמזיק לאדם משום שהוא מעביר מחלות. הנקבות מטילות את הביצים בתוך תיק ובכל תיק יש בין 14-16 ביצים ומדביקות אותו בכל מיני פינות בבית , ההדברה מחסלת את הג'וקים שנכנסים לבית ומונעת את התפתחותם בתוך הבית . חומרי ההדברה ירוקה הם צמחיים בלבד מה שאומר פחות רעילים לאדם אך קטלניים לג'וקים.הדברת תקינים

שרותי הדברה לא לוקחים סיכונים מיותרים ועובדים רק אם חומרים מורשים ע"י המשרד לאיכות הסביבה ובפיקוחו. ישנם מספר סוגי הדברה : הדברה ללא ריח, הדברה מבושמת, הדברה בג'ל והדברה רגילה.

יש להתייעץ עם מדביר מוסמך בזמן הזמנת העבודה באיזה סוג הדברה מומלץ.

שיטות לשמור על הבית מוגן מפני מזיקים

ריסוס נגד עקרבים

שיטה ואופן ריסוס עקרבים: ריסוס נגד עקרבים נעשה על ידי חומרים מסוכנים כמו חומצה או עם טרפים רעילים. ריקו המדביר – הדברות בבאר שבע והדרום

צורה: לעקרבים אין חוליות, הם בעלי שמונה רגלים, צבתות, בטן, חזה וראש. בטנם ארוכה והם שייכים למשפחת העכבישים. בקצה בטנם מצוי עוקץ ארסי ורק המעטים מביניהם מסוכנים לבני האדם.

מיקום: העקרבים אוהבים להתחבא לרוב מאחורי אבנים, סדקים, מחילות שונות. אוהבים מקומות חמים והם גם נמשכים לחום. לרב נמצאים ביערות חמים ובמדברים.

תוחלת חיים: מחזור החיים של העקרב נע בין חמש לעשרים וחמש שנים.
העקרבים נעזרים בעוקץ על מנת ללכוד את מזונם. בתקופת הקיץ בערך מאפריל עד סוף אוגוסט -הזכרים יוצאים ללכוד טרף, הם זזים באטיות בשביל ללכוד את טרפם. החיזור של העקרב נעשה על ידי נקישות בצבתות עם הנקבה. וכך הם יוצרים תקשורת שבסופו של דבר מביאה לזיווגם. הנקבה משריצה במחילה, והוולדות מטפסים על גבה של הנקבה וכך הם נעזרים בה, והיא דואגת להם עד לעצמאותם. מספר הוולדות משתנה מפעם לפעם, פעם יש 10 עקרבים ופעם יכול להיות 100 עקרבים.

לפני כל ביצוע עבודת ריסוס או הדברה אנו ממליצים לבדוק היטב ולבחור חברת הדברה מקצועית אשר תוכל לבצע את המשימה ביעילות ומקצועיות, קיימות חברות רבות אשר עובדות עם מדבירים מקצועיים ויכולות לספק לכם שירות כמו ששירות צריך להיות !