נכס

חברת אחזקה וניהול למבנים

מה היתרון בשירות של חברת אחזקה מקצועית שמנהלת הכל, ומה ההבדל בין שירות זה לבין קבלת שירותים שונים מכמה חברות שונות, כמו חברת ניקיון וחברת אינסטלציה?

לא תמיד ברור לאנשים אם כדאי להם לקחת חברת אחזקה שתנהל להם את המבנה. לרוב, ההתלבטות ואי היכולת להגיע להחלטה מגיעה ממקום של אי הבנה לגבי המהות של החברה. אם כן, כדי להגיע להחלטה הנכונה, צריך קודם להבין מה ההבדל בין חברה כזו לבין קבלת שירותים שונים מכמה חברות שונות.

בסופו של דבר, השירותים שמקבלים מחברת ניהול ואחזקה והשירותים שמקבלים ממגוון החברות השונות, כמו ניקיון ואינסטלציה, הם אותו הדבר. אבל יש הבדל אחד חשוב מאוד, והוא העובדה שפשוט ונוח יותר לבוא במגע עם חברה אחת שדואגת בעצמה לכל מה שצריך, ויוצרת קשר עם בעלי מקצוע בעת הצורך, לעומת עיסוק ויצירת קשר עם כמה חברות במקביל.

אם כן, חברת אחזקה מהווה תחליף לוועד בית של המבנה, והיא זו שמבצעת את כל מה שצריך, כולל גבייה של מיסי ועד, תחזוקה של הבניין, טיפוח החצר, וכדומה. כאמור, היא יכולה לעשות זאת בעצמה או להשתמש בקבלני משנה מומחים בתחום מסוים.

יש היום שני סוגים של חברות אחזקה- האחת היא חברה גדולה ומנוסה, והשנייה היא חברה שרק מתיימרת להיות גדולה. יש חברות שמציעות רק חלק מהשירות, תמורת פחות כסף, ויש כאלה שלוקחות אליהן עובדי שטח לכל סוגי העבודות הנחוצים, לרבות ניקיון, חשמל, צבע, גיזום, גינון וכדומה. אבל מגוון השירותים שהיא מציעה לא משפיע על מידת היותה של חברה לגיטימית או לא, והשאלה היא מה מקבלים בתמורה לתשלום?

מה היתרונות עם חברה לניהול מבנים ?

עבודות אחזקה של מבנה הן תמיד הכרח, כדי לשמור על מראה אסתטי, אווירה נעימה, והכי חשוב, על הערך של המבנה. במגזר העסקי והמוסדי, העבודות הן חשובות מאוד, והן צריכות להיעשות על הצד הטוב ביותר. לעומת זאת, המגזר הפרטי לרוב לא מתעקש על הטוב ביותר, ו יותר חשוב לו למצוא מחירים שהם בהישג יד. עם זאת, אפשר לראות שעוד ועוד אנשים במגזר הפרטי מראים נכונות להיעזר בחברה מקצועית שתתחזק את המבנה.

היתרון הכי גדול בשירות האחזקה המקצועי של חברות ניהול מבנים הוא היעילות שבה הכל מבוצע, בלי כאב ראש, בלי וויכוחים עם הדיירים האחרים, ללא עיכובים בביצוע עבודות שונות, שוליות או דחופות, ועוד.

האם יש חסרונות?

חיסרון אחד בשימוש בשירות האחזקה מטעם חברה מקצועית הוא כמובן העלויות שכרוכות בכך. ההבדל בין השירות של החברה לבין הטיפול העצמי יכול להגיע ל 10 אחוזים, ואף יותר.

אז, האם זה משתלם?

הכל תלוי בתמורה שמצפים לה ובתמורה שמקבלים בפועל עבור המחיר. בבניינים גדולים למגורים, עסקים ומוסדות, כדאי להשתמש בחברה. במבנים קטנים יותר, לפעמים משתלם להישאר עם וועד בית.

דוגמא למספר עבודות שמבצעת חברה לניהול מבנים

איך לבחור חברה לניהול מבנה ?

לפני בחירת חברה לניהול מבנה כדאי לשים הכל על השולחן ולבדוק היטב מה אנחנו מצפים לקבל, ז"א לאיזה שירותים אנו זקוקים במבנה ? מצבו של המבנה ? האם אנחנו זקוקים לתחזוקה שוטפת של המבנה ? או מספר פעמים בחודש , לאחר מכן יש לגשת עם הכל כתוב ומסודר למספר חברות ולקבל הצעת מחיר לשירותים להם אנו זקוקים , יש לשים לב שהחברה היא אכן חברה מקצועית ויש לה עבר טוב עם לקוחות קודמים וביקורות טובות מהלקוחות השונים, כך נמנע מבעיות בהמשך ונדע שבחרנו בחרה הטובה ביותר עבורנו ועבור הדיירים המתגוררים במבנה …