עבודות מסגרות

עבודות מסגרות

כשמדברים על עבודות מסגרות מגוון העבודות שניתן לבצע הוא רחב מאוד, נתמקד במאמר הבא בסוגי המעקות השונים שיש בשוק, ישנם אין סוף עיצובים ומסגר (נפח) מקצועי ידע להתאים עבורכם את המעקה המושלם הן מבחינת היציבות והן מבחינת עיצוב המעקות, מסגרות זה לא עוד סתם מקצוע אלא אומנות של ממש !

מעקות פנים

ניתן למצוא מעקות פנים במגוון עיצובים וצבעים. מעקות פנים למדרגות ישרות, מעקות פנים למדרגות
מעוגלות ועוד. מעקות ניתן להזמין בעוביים שונים עם עיצובים שונים,להלן מספר דוגמאות של מעקות פנים:

מעקות פנים הם למעשה מעקות אשר מותקנים לרוב בבתים פרטיים בהם בנויות מספר קומות, כאשר המטרות העיקריות בהרכבתם הינן שמירה על בטיחות הדיירים ומניעת החלקה בעת עלייה או ירידה במדרגות המובילות מקומה אחת לאחרת, וכמובן הענקת אפקט עיצובי ייחודי על פי טעמם האישי של בעלי הבית.

מעקות פנים ניתן למצוא במגוון רחב מאוד של סוגים, חומרים ועיצובים, וזאת מתוך כוונה שאלו האחרונים יוכלו להתאים לכל בית, ללא קשר לאופן בו הוא מעוצב או לאופי ולגיל הדיירים המאכלסים אותו.

מעקות חוץ

ישנם מעקות חוץ במגוון עיצובים וצבעים. מעקות חוץ למרפסות, מעקות חוץ למדרגות מעוגלות ומדרגות ומעקות חוץ למדרגות ישרות. ישנם מעקות בעוביים שונים עם עיצובים שונים. להלן מספר דוגמאות של מעקות חוץ:

מעקות חוץ הינם מעקות המתאימים בעיקר לחוץ הבית, אולם אין זה מחייב באופן גורף, ובהחלט ניתן למצוא מעקות חוץ אשר מתאימים לשימוש ולהתקנה בתוך מבנה.
לרוב, מעקות חוץ יהיה עשויים מכל חומר אחר שאינו עץ, וזאת מכיוון שעץ הינו חומר שאינו עמיד בפני תנאי חוץ קיצוניים כמו גשם ושמש חזקה. יחד עם זאת, חשוב לציין כי ניתן לרכוש ולהתקין מעקות חוץ העשויים מעץ אורן- הנחשב לעמיד מיתר סוגי העץ הקיימים, תוך לקיחה בחשבון כי יש לתחזק את העץ ולצבוע אותו בשמן מדי מספר חודשים (על פי הוראות המשווק)

דוגמא לעבודות מסגרות – בניית מעקה ברזל

מעקות בטיחות

אחד מהמטרות העיקריות לשמם למעשה הומצאו שלל סוגי מעקות, הוא כמובן הבטיחות. כאשר מדובר על מעקות בטיחות , לרוב מתכוונים למעקות המעטרים את חלונות ביתנו ואת המרפסת הפתוחה, ולמעשה מגנים במיוחד על ילדים קטנים שאינם תמיד מבינים את הסכנות הכרוכות בהתכופפות בלתי מבוקרת מבעד לחלון או למרפסת ביתנו.

כאשר אנו רוכשים מעקות בטיחות , עלינו לבחון את הסיכונים אותם אנו רוצים למנוע, וכך למעשה להבין אילו מעקות בטיחות יתאימו לשם כך. לצורך העניין, כאשר מדובר במרפסות שמש, המומלץ והרצוי הוא מעקות זכוכית אטומים, ואילו כאשר מדובר על חלונות חדרי שינה, למשל, המעקות המומלצים הם אלו המורכבים ממספר מוטות מתכת ארוכים אשר מאפשרים זרימת אוויר בחדר.

מעקות זכוכית

בין הסוגים הנפוצים והפופולאריים ביותר של מעקות פנים וכמובן מעקות חוץ ניתן למצוא מעקות זכוכית . מעקות זכוכית לרוב אינם מורכבים מזכוכית בלבד, אלא מדובר במעין לוח זכוכית אשר מעליו קיים מעקה רגיל העשוי מתכת/ברזל שמתבצע על ידי עבודות מסגרות וניתן לעצב ככל העולה על רוחנו, המשמש לאחיזה ולייצוב הזכוכית עצמה. מעקות זכוכית , כאמור, מתאימים גם לפנים הבית ולשימוש בגרם המדרגות, וגם למרפסות שמש, שכן מעקות זכוכית הינם בטיחותיים במיוחד (לאור העובדה שהינם ואטומים) ומתאימים גם לבתים בהם חיים ילדים קטנים.

בחירת מסגר לביצוע העבודה

בבחירת בעל מקצוע לעבודות מסגרות לבנית מעקות לחוץ או פנים או עקה בטחון, יש לבצע מחקר קטן ולבדוק אודות בעל המקצוע, כדאי לקרוא קצת ביקורות באינטרנט ולראות שלקחותיו הקודמים אכן מרוצים וממליצים עליו, מסגר מקצועי ידע לבצע את כל ההתאמות הדרושות על פי הצרכים שלכם ועל פי העיצוב אותו תבחרו ! https://www.fabraz.co.il/ פברז – שערים לגינה ומסגרות כללית