קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים ותוכנית שיפוץ

לאחר שכל בני המשפחה הגיעו להסכמה והחליטו מה ישופץ, והאדריכל הציע את הפתרונות המתאימים, בנייה או שיפוץ של בית, וזה כולל גם את ביתכם, יכולה להיות הצגה שלמה כשכל שחקן בה הוא מקצוען בשטח שונה, מעורבים בהצגה בעלי מקצוע רבים: בנאי, רצף, טייח, מתקין מטבחים ועוד, כשהבמאי הוא קבלן שיפוצים.

קבלן שיפוצים צריך לדאוג לפחות לארבעת הסעיפים הבאים:

ייעוץ וסיוע לבעל הבית בבחירת חומרים נכונים לבניה או שיפוץ הבית.
פיקוח שוטף יומיומי על טיב עבודתם של קבלני המשנה (האם הגיע החשמלאי אל השקע? הרצף ריצף 70 מטר כמו שכתוב בחוזה?)
התאום בין קבלני המשנה השונים הוא החלק הקשה בעבודתו של קבלן בנייה ושיפוצים, תיאום זמנים בין הרצף לחשמלאי מי יגיע קודם? ולשמור שהטייח לא יברח כשהחשמלאי מגיע תוך הקפדה על עמידה בזמנים.
מדידת השטח כשמדובר בעבודת בנייה לפני הגשת החשבון לבעל הבית לתשלום. האם החשמלאי התקין 3 שקעים כמו בתוכנית?

הצעת מחיר של קבלן שיפוצים

קבלן בנייה ושיפוצים מגיש הצעת מחיר המתבסס על נתוני כתב הכמויות שהוכן מראש על ידו או ידי האדריכל. דבר זה יאשפר לבחון ולהשוות בין ההצעות השונות של קבלנים לאותה עבודה, וכן יאפשר להעריך את עלות השיפוץ.

קבלת היתר בניה

יש תוכניות שיפוצים שצריך להשיג בשבילן היתר מדיירי הבניין, בגלל שהם משנות את הרכוש המשותף או קשורות אליו.
ואלה התוכניות של אדריכל הפנים או של קבלן שיפוצים שדורשות היתר בנייה:

הרחבת דירה או במילים אחרות כל תוספת בנייה.
שיפוץ שיגרום לשינוי בחזית המבנה.
שינויים ברשת הביוב או המים בבתים משותפים או שקשורים לבתים אחרים.
שינויים הכרוכים בהזזת קיר תומך או עמודים דבר העלול לפגוע ביציבות המבנה.
בניה או שינוי של גג או גגון או מדרגות פנימיות או חיצוניות ותקרות ביניים.

6 טיפים שכדאי לדעת לפני שיפוצים

רגע לפני שיפוץ קומפלט

רגע לפני שיפוץ קומפלט רצוי לעשות סיבוב מסביב לבית (סיבוב חיצוני על מנת לראות את השינויים שנצטרך לבצע מבחוץ לבניין /לבית רצוי :לבדוק את שעון המים, צנרת הביוב בכניסה לבניין וצנרת המים מהיציאה לבניין, שעון החשמל , טיח מתקלף בחוץ, צבע מחוץ לבניין, סדקים עובדים ועוד שינויים שתצטרך לבצע כמו צבע לחדר מדרגות , שער /דלת כניסה ועוד..
עליה לגג על מנת לראות את מצב איטום הגג /יריעות/ בדיקת דוד שמש.

בדיקת הבית בתוך הדירה:

שם רצוי באמת להפוך כל פינה! לפתוח ארונות במטבח, בחדרי האמבטיה/במזווה על מנת לראות טחב/ רטיבות או את מצב הצנרת.

יש לקחת בחשבון את פינוי הפסולת מהבית / פינוי רהיטים ישנים, פינוי מזגנים ישנים ,שבירת קירות, החלקת קירות, צבע, החלפת צנרת חדשה. החלפת לוח חשמל חדש תלת פאזי בדירה, הכנות צנרת למיזוג אוויר, החלפת אינסטלציה חדשה, עבודות גבס, התקנת מזגנים, החלפת אלומיניום בכל הבית, כולל רשתות, צבעים מיוחדים בבית כדוגמת ווגה, סטוקו או מרמרינו, הנמכות תקרה.

שפכטל 3 ידיים בכל הדירה, החלקת קירות, החלפת ריצוף כללי בכל הבית כולל חיפוי חדרי רחצה
תאורה חדשה בבית.

התקנת דוד שמש/ חשמל חדש בדירה כולל שעון שבת, התקנת דלתות פנים חדשות ודלת כניסה חדשה לכניסה. התקנת שיש חדש למטבח ושיש לספי חלונות 3 או 5 ס"מ, החלפת מטבח קומפלט בדירה, עבודות איטום וזיפות במידת הצורך, התקנת מערכת אזעקה ומצלמות בכל הבית במידת הצורך.

אל לנו לשכוח את להעלות את הכל לטבלת אקסל ולהכין תקציב לשיפוץ כללי שיכיל בתוכו גם ריהוט חדש במידת הצורך, בסופו של דבר ככל שהעבודה והתכנון המקדים שלנו יהיו רחבים יותר כך נדע בדיוק מה המטרה וגם נוכל לממש אותה בצורה הטובה יותר וללא תקלות ! רצוי ברוב המקרים לקחת אדם המקצוען בתכנון וליווי תהליך שכזה הלו הוא: מפקח בניה אשר עבודה היא ליווי ופיקוח על כל התהליך מתחילתו ועד סופו !