פרחים באביב

קיץ, חורף, סתיו, אביב ?

קיץ, חורף, סתיו, אביב?הגבר סוף סוף יצא גבר או שבמקרים אחרים לבחורה נמאס לחכות והיא לוקחת יוזמה ואולי בעצם הלחץ הסביבתי הבלתי פוסק של ההורים בשני הצדדים עם משפטים כמו: "נו מה יהיה, למה בדיוק אתם מחכים?" או "השנה את בת 25, אני בגיל הזה הייתי אמא כבר לשני ילדים והשלישי בדרך"  ואולי "תתחתנו הכול יגיע, פרנסה, בריאות ילדים, בורא עולם יברך אתכם" לקינוח משפט המשפטים "אתה באמת חושב שהיא תמשיך לחכות? בסוף היא תברח לך".אין ספק שלל משפטים מסוג זה עושים בסופו של דבר את העבודה ועכשיו נותר לקבוע תאריך, אבל הכל כל כך מסובך ישנם גורמים רבים שצריך לקחת בחשבון, מה היא העונה המועדפת לחתונה?ננסה לעשות לכם סדר בבלגאן פשוט על ידי הסבר של חלק מהיתרונות וחסרונות של חתונה בכל עונה, בסוף הכתבה תקבע העונה המנצחת. 
קיץ יתרונות- לדעתי היתרון הכי בולט בחתונה בעונת הקיץ הוא ללא כל ספק האפשרות לקיים חתונה בגני אירועים ולא באולם חתונות סגור, ישנם זוגות שזהו פשוט החלום שלהם להתחתן תחת כוכבי השמיים ולא במבנה סגור שגם לנקודה זאת ישנם יתרונות וחסרונות, אבל לא ניכנס לכך.יתרון נוסף קשור לצילומי הנוף ביום האירוע, אין ספק שעדיף יום של שמש לצילומי נוף בחוף הים או סמוך למבנה עתיק ולא יום של גשם ותמונות בתוך סטודיו עם רקע של הכותל מאחורה (מזעזע, טראומה מהבר מצווה).
חסרונות- החיסרון הבולטנקרא "מבול של אירועים" או אחרים קוראים לו "תקופת הקנסות", אין מה לעשות חודשי הקיץ באופן קבוע עמוסים באירועים מה שאומר שלמוזמנים אין הרבה מזומנים, נוסיף על כך את ההוצאות על הילדים שנמצאים בחופש הגדול ואחר כך בחזרה ללימודים (עסק יקר).החיסרון השני קשור לאותם זוגות שהחליטו להתחתן בגני אירועים ונפלו בדיוק על שבוע של חמסין שלא היה כמותו ב50 שנה האחרונות (הדודים והדודות מעקמים פרצוף לא רק שהגורמה לא לטעמם אין אפילו עם מה לנפנף ולעשות קצת רוח). 
חורף יתרונות- היתרון העיקרי בתקופת החורף הוא המלחמות בין בעלי האולמות חתונה על כל זוג וזוג שמתחתן, מי שבחור להתחתן בתקופה הזאת ירווח ים של מבצעים מצד האולמות וגמישות יתרה שלא תמצאו בתקופה אחרת: פלזמה לזוג שמתחתן, שבת חתן על חשבון האולם ולרוב חבילות של הכל כלול (חליפות חתן , שמלת כלה, תקליטן לחתונה, בר חתונה וצלם חתונות).היתרון השני שבולט, אין הרבה אירועים באותה תקופה, מה שמבטיח שרוב המוזמנים יגיעו עם הרבה מזומנים.
חסרונות- תקופת החורף מכניסה הרבה אנשים בארצנו הקטנטונת לתקופה קרירה ומעט דיכאונית מה שיכול להשפיע באופן ישיר על מדד השמחה באירוע. חיסרון נוסף, המתח מה יצא מפיו של דני רופ ערב לפני, רק שלא יתקוף אותנו שקע סינופטי והלכו לאיבוד צילומי הנוף.ובכלל תקופת החורף גם משפיע על האופן שבה מעוצבת שמלת הכלה (שזה נושא שבו הכלה לא מוכנה להתפשר, אבל לא רוצים שתקרר) לכן סוגרים על תאריך אחר. 
סתיו יתרונות- היתרון בסתיו למעשה מזכיר מאוד את היתרון שבחורף, מאחר וכבר בעונה זאת ניתן לראות את ניצני המבצעים של בעלי האולמות חתונה אומנם לא מדובר בהכל כלול, אבל ללא כל ספק ניתן לקבל הרבה יותר בפחות כסף.
חסרונות- העיתוי הכי גרוע מבחינה כלכלית למוזמנים, מדובר בתקופה שלאחר החזרה ללימודים ותוך כדי ההוצאות האדירות של החגים.חסרון נוסף אין מגוון רחב של תאריכים לבחירה מאחר ובערך כל יומיים ישנו איזה חג או צום כלשהו. 
אביב יתרונות- העונה המנצחת, אין מה לעשות, איך שלא מסתכלים על זה מכל זווית אפשרית מדובר בתקופה הכי אידיאלית לחתונה. נתחיל במחירים שאומנם עולים מעט לעומת תקופת החורף, אך עדיין לא מדובר במחירים של תקופת הקיץ, אחר כך נעבור לאווירה הכללית, מדובר בתקופה של התחדשות, טוהר ולידה מחדש (מבחינה מיסטית מושלם).שמלת כלה יכולה להיות מעוצבת כפי שהיא רוצה בלי מגבלות של מזג האוויר ובכלל מזג האוויר אינו בוגדני לרוב בתקופה זאת שמאופיינית בימי שמש, אך לא חמסינים (אידיאלי לצילומי נוף) ולבסוף למוזמנים יותר קל מבחינה כלכלית לפני הבום האדיר של חודשי הקיץ.
חסרונות- פשוט אין. לאחר שקבעתי את העונה המנצחת, אין זה אומר שאתם חייבים להסכים איתי, באתרנו פועל כעת סקר לגבי הזמן האידיאלי לחתונה…. הצביעו והשפיעו.