רכב חתונה

קישוט רכב לחתונה

המנהג של קישוט רכב לחתונה קיים כבר מאות שנים באיזורים שונים בעולם. אפשר למצוא קשר מעניין בין תרבות מקומית לבין סגנון הקישוט הנבחר עבור הרכב. כך לדוגמא מעדיפים האמריקאים לקשט את הרכב, ולנסוע בו מיד אחרי החתונה כאשר מאחור קשורים בקבוקים ריקים, בעוד באירופה הדגש הוא על צבעים סולידיים וסרטים לבנים.

לעומת זאת, בישראל ישנו מגוון רחב של סגנונות עיצוב וקישוטי רכב. כל זוג יכול לבחור את הסגנון המתאים לו, ולהבטיח אירוע בלתי נשכח כבר משעות הבוקר המוקדמות.

טרנדים פופולאריים של קישוטים לרכבי חתונה נוצרים כתוצאה משילוב בין צרכים אסתטיים ופונקציונאליים. בסופו של דבר, הרכב אמור לשרת את החתן והכלה לאורך שעות רבות. קישוט שיקשה על הנהג, יסתיר את החלון או יסכן רכבים אחרים אינו בא בחשבון. הקישוט צריך להיות מיוחד ויפה, אך גם איכותי ובטוח.

ירוק, מודרני או וינטאג'?

אלו הסגנונות המובילים שאפשר לזהות לאחרונה בתחום של קישוט רכב לחתונה:

א. הסגנון הירוק – בני זוג עם מודעות לאיכות הסביבה בוחרים לקשט את הרכב שלהם עם חומרים ירוקים ואקולוגיים. חומרים אלו הם בדרך כלל מוצרים ממוחזרים, כגון נייר או פלסטיק. הסגנון הזה לא פחות מרשים מסגנונות אחרים, והוא מצביע על רמה גבוהה של מודעות. יחד עם זאת, העלות של קישוט עם חומרים ממוחזרים עשויה להיות יקרה וזאת בשל נדירות חומרי הגלם.

ב. הסגנון המודרני – בקישוט רכב לחתונה אפשר להשתמש באלמנטים דיגיטליים ומודרניים. לדוגמא, ניתן לשלב בקישוט הלבן פסים אפורים או אפילו שחורים. צבעים אלו נחשבו בעבר טאבו, אך דווקא השימוש בהם על הרקע של רכבי חתונה עשוי להביא לכדי תוצאה מרשימה.

ג. סגנון הוינטאג' – מה שהתחיל בתור טרנד מצומצם של בגדים המשיך לתחום הריהוט ועיצוב הפנים, והגיע היום עד קישוט רכב לחתונה. סגנון הוינטאג' מתמקד בצבעים חומים, משלב בין ספקטרום כהה לגוונים עדינים, ומזוהה בעיקר עם עיצובים מתחילת המאה הקודמת. דרוש לא מעט אומץ על מנת לעצב את הרכב בסגנון כזה, אך אין ספק שמדובר על מהלך מקורי.

היערכות נכונה לקראת החתונה

כל סגנונות הקישוט המובילים לרכבי חתונה מדגישים כי מדובר על אירוע יוצא דופן. היערכות לקראת החתונה מתחילה מבחירת הרכב המתאים, הנהג האחראי והקישוט אשר ישתלב באופי האירוע. בנוסף, חתן וכלה יכולים להיעזר בחברים או בני משפחה על מנת לקשט את הרכב. כדאי להתחיל את הקישוט בלילה שלפני האירוע, להשאיר זמן לתיקונים ולנסוע עם קישוטים חלופיים למקרה ואחד מהם ניזוק בדרך.

לסיכום, כדאי להשקיע בקישוט הרכב לקראת החתונה בדיוק כמו בכל דבר אחר. בצורה כזו ניתן להיכנס לאווירה המתאימה, ליהנות מהנסיעה, ולמשוך את תשומת ליבם של העוברים והשבים. לא משנה באיזה סגנון קישוט תבחרו, זכרו לשמור על כללי הבטיחות, ולנהוג בזהירות גם אחרי האירוע.