אולם אירועים

20 השלבים לבחירת אולם חתונות

כמו שאתם בטח כבר יודעים כל ארגון חתונה מתחיל בבחירת אולם חתונות. קיימים מגוון רחב של אולמות חתונה בארצנו ולכן הבחירה היא קשה במיוחד. כדי להקל לכם על בחירת אולם חתונות הנה 20 הנקודות החשובות ביותר שצריך לקחת בחשבון:

1.ריהוט – בדקו איזה ריהוט אולם החתונות מספק, האם הוא מספיק להכיל את כל האורחים שלכם והאם יש מספיק מרווח בין השולחנות לרחבת הריקודים.
2.  אבטחה – האם האולם מספק אבטחה ואם כן אז כמה שומרים בערב החתונה, איפה ימוקם כל אחד מהם והאם הם נושאים נשק. דרישת המדינה לגבי אבטחה היא מאבטח אחד לכל מאה אנשים.
3.חניה – האם יש חניה השייכת לאולם חתונות ואם כן לכמה רכבים החניה מספיקה, לא הייתם רוצים שאורחים שלכם יבזבזו יותר מידי זמן על מציאת חניה בסמוך לאולם או ילכו מרחק גדול ברגל. בדקו האם אולם החתונות מספק מכווני חניה, כמה ועד איזה שעה יישארו המכוונים.
4.  שילוט וגישה – ישנם אולמות חתונה רבים שנמצאים באזורים שקשה למצוא ולהגיע אליהם,  חשוב שיהיה שילוט. בדקו מאיזה כיוונים יהיה השילוט, מאיזה מרחק לאולם הוא יתחיל, מה יהיה רשום בו ומי מתקין את השלטים.
5.  סוויטת הזוג – כמעט בכל אולם חתונות קיימת סוויטה בא הזוג יכול להתארח לפני החתונה. כדאי שבסוויטה תהיה מקלחת ושירותים להתרעננות או למקרה שהחתן או הכלה שתו יתר על המידה. בחלק מאולמות החתונה קיימת האפשרות גם ללון בסוויטה לאחר החתונה.
6.  כספת – האם האולם מספק כספת, איך היא מעוצבת, היכן היא ממוקמת, מי שומר עליה, מתי מפנים אותה ולמי יש גישה לכספת.
האנגר 11, נמל ת"א  7.  הגברה ותאורה – כיום מרבית אולמות החתונה מצוידים במערכות הגברה ותאורה קבועות. ברוב המקרים יש תשלום נוסף כדי להשתמש במערכות אלו. בדקו מה כוללות מערכות אלו ומה מחירן. קיימים אולמות חתונה שהחופה בהן רחוקה מרחבת הריקודים, בדקו האם קיימים רמקולים גם בקרבת החופה.
8.  עיצוב – עיצוב חתונה כולל בעיקר את עיצוב החופה, שביל החופה, השולחנות והמזנונים. ברוב האולמות קיים מעצב בית, בררו אם קיים מעצב כזה, מיהו, האם העיצוב שלו כלול במחיר האולם, ראו עיצובים קודמים של אותו מעצב ובדקו האם ניתן להכניס מעצב חיצוני שאינו קשור לאולם.
9.  שירותים – ישנם אולמות חתונה המחזיקים בקומפלקס אחד כמה אולמות, לכן בדקו האם השירותים משותפים לאולמות השונים וכמה תאי שירותים קיימים. האם יש מנקה ועד איזה שעה הוא נישאר לנקות.

10.  מעטפות וסדר ישיבה – לא כולם באים עם מעטפות מהבית ולכן חשוב לבדוק האם האולם מספק מעטפות והיכן הם ממוקמות. בדקו האם האולם מספק דיילת הדואגת להושבת האורחים במקומם.
11.  גנרטור – יש דברים שהם מעבר לשליטתנו, הפסקת חשמל יכולה להפתיע בכל זמן ולכן חשוב שבאולם ימצא גנרטור חירום. בדקו אם יש, האם הוא מספיק לכל הציוד החשמלי באולם ותוך כמה זמן מרגע הפסקת החשמל הוא פועל.
12.  בעל הבית – כמו בכל עסקה שעושים חשוב מול מי נסגרת העסקה, רצוי מאוד להכיר את בעל האולם ולשוחח עימו לפחות כמה דקות כדי לדעת מול מי אתם עומדים.

13.  שעת הסיום – ישנם אולמות חתונה שמגבילים את בעלי השמחה לשעה מסוימת, חשוב לבדוק אם ישנה הגבלת זמן לחתונה ואם כן האם אפשר להאריך אותה והאם זה דורש מימכם תשלום נוסף.
14.  מומלצים – כיום ליותר ויותר אולמות יש רשימות מומלצים, בחלק מהמקרים מחייבים אולמות החתונה את הזוג לבחור ספקים מרשימת המומלצים של המקום, בחלק אחר זוהי רק המלצה וכנראה שתקבלו גם הנחה מסוימת אם הגעתם לספק על ידי האולם. בחודשי החורף כדאי לבדוק על דילים של "הכל כלול" הכוללים בתוך העסקה עם האולם גם צלם חתונות, תקליטן לחתונה, בר חתונה ולעיתים גם שמלת כלה.
15.  אוכל – ברוב האולמות קיים קייטרינג חתונה של המקום ולא ניתן להכניס קייטרינג חיצוני, בדקו האם ניתן להכניס קייטרינג חיצוני (לעיתים זה מוגבל לכמה ספקי קייטרינג ספציפיים), בדקו מחירים וטעמים.
16.  ביטול עסקה – אף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה ולכן מומלץ לסגור מראש האם קיים קנס על ביטול עסקה ומהו, כמו כן כדאי לדעת משהו המועד האחרון לבטול העסקה שלא יחויב בכנס ומה קורה במקרה שלא ניתן לקיים את האירוע במקום בעקבות נזקי מזג אויר או כל דבר אחר שאינו בשליטת אדם.
17.  תשלומים – מה גובה המקדמה, מתי משלמים וכמה.
18.  ניהול האירוע – מישהו מנהל האירועים של המקום, האיש שידאג שהחתונה שלכם תעבור כמו שצריך והכל ידפוק כמו שעון, בקשו להכיר את האיש טרם החתונה.
19.  כשרות – סביר להניח שאם אתם יהודים אז לפחות לחלק מהמוזמנים שלכם חשוב שהמקום יהיה כשר לכן בקשו לראות תעודת כשרות של האולם.
20.  גימיקים ואטרקציות – כניראה שתרצו לעשות אטרקציה כלשהי כמו זיקוקים, בלונים, מופעי לייזר, הפרחת יונים וכדומה, בדקו האם יש הגבלות באולם.